تابلو سازی چلنیوم

یکی از انواع تابلوهای تبلیغاتی که اکثر فروشگاه ها و مغازه ها از آن استفاده می کنند ، تابلو سازی چلنیوم است. در ساخت آن از حروف برجسته و از نورپردازی خاصی استفاده می کنند. چلنیوم یک آلیاژ آلومینیومی و ترکیبی از استیل و آلومینیوم است. این نوع تابلو به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد، توجه بسیاری از صاحبان کسب و کار و مشاغل مربوط به فروشگاه ها را برای استفاده از آن جلب کرده است.

تابلو چلنیوم چیست ؟

كلمه چلنیوم یا ( Channelium ) تركیبی از Channel + Aluminium است Channel به معنی كانال و یا شیئی به شکل حرف U لاتین می باشد و بدلیل اینکه حروف فارسی ، لاتین و یا اشكال بعد از چسباندن نوار لبه به كنارها به شكل U دیده می شوند ، در زبان لاتین از Channel استفاده می شود و بعلت اینكه جنس لبه حروف چلنیوم از آلومینیوم می باشد تركیب این دو كلمه را Channelium نام گذاشتند و در زبان فارسی عامیانه در كشور ما اصطلاحاً چلنیوم نامیده میشود که تلفظ صحیح آن چلنیوم است.
در سال 2000 میلادی شركت MCI واقع در كشور اسپانیا برای اولین بار توانست با استفاده از آلیاژ آلومینیوم و در طی مراحل فرآوری آن را به شكل ورق هایی با سطح آیینه در بیاورد ، به گونه ای كه در ظاهر مانند فلز استیل به نظر می رسد .

تابلو سازی چلنیوم

اجرای تابلو چلنیوم برای ارگان های دولتی و موسسات

ویژگی تابلو سازی چلنیوم

به دلیل استفاده از فلز آلومینیوم در تولید و ساخت این نوع تابلو ، باید گفت که در مقابل شرایط محیطی و آب و هوایی متفاوت مقاومت زیادی دارد. استفاده از حروف برجسته در تابلوسازی چلنیوم باعث شده تا در این حروف گرد و خاک و آب به راحتی نفوذ کند.

اما برای جلوگیری از بروز این مشکل ، لبه های چلنیوم مجهز به نوار اسفنجی گردگیر است که به عنوان عایقی در مقابل نفوذ گرد و غبار و آب است.

در تابلوسازی چلنیوم باید از ورق های این آلیاژ با ضخامت بیشتر استفاده کنند تا کیفیت و مقاومت آن نیز بیشتر شود زیرا استفاده از ورق های بی کیفیت ، باعث آسیب رسیدن به تابلو می شود. در ساخت تابلو چلنیوم از رنگ های متنوعی استفاده می کنند که در مقابل شرایط آب و هوایی مانند تابش مستقیم خورشید، تغییر رنگ نمی دهد.

جذابیت تابلوسازی چلنیوم

از ویژگی دیگر این نوع تابلو ، باید به زیبایی و استحکام این تابلو اشاره کرد. در برابر ضربه و فشار و زنگ زدگی بسیار مقاوم بوده و به راحتی می توان آن را با مواد شوینده و آب شستشو کرد.

همانطور که گفته شد در ساخت تابلو از نورپردازی به دلیل جلب توجه بیشتر استفاده می کنند. برای این نورپردازی لامپ های LED و یا SMD به کار برده می شود که مقدار مصرف برق آن بسیار پایین است.

طرح ها و اندازه های به کار رفته در این تابلو متفاوت است. چلنیوم در سه سایز 7 ، 9 و 11 سانتیمتر برای لبه های آن تولید می شود.

تابلو سازی چلنیوم

سفارش آنلاین تابلو چلنیوم

جهت مشاوره و درخواست تابلوسازی چلنیوم کافی هست فرم زیر را تکمیل کنید

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

اگر نتوانستید فرم سفارش آنلاین را تکمیل کنید و یا نیاز به مشاوره تلفنی داشتید

۰۲۱-۶۶۷۹۰۰۶۸

۰۹۳۷۵۶۴۶۷۷۷

نمونه کار تابلو چلنیوم

تابلو سازی چلنیوم
تابلو سازی چلنیوم
تابلوسازی چلنیوم
تابلو سازی چلنیوم
تابلو سازی چلنیوم
تابلو سازی چلنیوم

تعرفه های تابلو سازی چلنیوم

نخست بایست در نظر داشته باشید كه اساس محاسبه قیمت انواع حروف برجسته نظیر حروف چلنیوم ، نئون پلاستیک ، لترمكس ، حروف استیل ، حروف برنجی و یا مسی كلاً متر دور محیط حروف است. که با نرم افزار كورل دراو Corel Draw دقیقاً قابل محاسبه می باشد و اگر هم بخواهیم بصورت تجربی برآورد كنیم میتوان به ازای هر متر طول نوشته 4 الی 5 متر محیط در نظر گرفت.

قبل از اینكه درمورد قیمت حروف برجسته چلنیوم صحبت كنیم لازم است به مواردی كه در قیمت حروف چلنیوم موثر است اشاره داشته باشیم تا مشتریان عزیز با در نظر گرفتن این موارد قیمت ها را مقایسه بفرمایند.

اول اینكه فونت حروف و یا همان ضخامت حروف چلنیوم و طرح مود نظر در قیمت حروف چلنیوم موثر است ، تا قطر قلم 15 سانتیمتر یه قیمت و از 15 سانتیمتر به بالا قیمت ها متفاوت میباشد.

هرچه ضخامت حروف بیشتر باشد چون تعداد لامپ smd و طلق پلكسی بیشتری مصرف میشود قیمت نیز متفاوت می باشد.
دوم اینكه با توجه به تنوع و كیفیت اجناس چینی و اصلی كه از درجه یك تا درجه 3 در بازار با انواع برند ها و قیمت ها وجود دارد قیمت حروف چلنیوم نیز به اجناس مصرفی آن بستگی دارد.

تفاوت چلنیوم اصلی و چینی

میان جنس تابلو چلنیوم چينی و اصلی آن تفاوت های چشم گيری وجود دارد. لبه چلنيوم های اصلی ضخيم است و حروف بعد از ساخت از استحكام و ایستایی خوبی برخوردار می شوند ، خصوصاً حروف با سایز بزرگ ، به همين دليل است كه تابلو سازی پرکاس با تجربه برای ساخت حروف چنلیوم با اندازه قطر قلم و فونت درشت ، از ورق های چلنیوم اصلی استفاده می نمايند.

رنگ ورق های چلنيوم اصلی در برابر نور آفتاب و تغييرات جوی در طی ساليان ثابت بوده و تغيير رنگ نداده و همواره براق خواهد ماند.

اما ضخامت ورق های چلنیوم چينی کم است و اين نازكی در بعضی از برندهـا به حدی است كه با كوچكترين فشار تغيير حالت داده و يا سوراخ می شوند ، در عوض برای سازنده حروف، كار كردن با آن بسيار آسان است و از اين ورق ها برای ساخت حروف با سایز كوچک می توان استفاده نمود ، در این موارد باریک بودن چنلیوم مورد خاصی ایجاد نمی نماید.

مجموعه پرکاس جهت رفاه حال مشتریان محصولات خود را با بهترین کیفیت ممکن ارائه میکند. به همین دلیل برند های مطرح ، موسسات ، ارگان ها و نهاد ها سفارشات تابلوسازی خود را به پرکاس می سپارند.

چلنیوم چیست ؟

كلمه چلنیوم یا Channelium تركیبی از Channel + Aluminium است Channel به معنی كانال و یا شیئی به شکل حرف U لاتین می باشد.

تابلو های چلنیوم در برابر نور آفتاب و به مرور زمان تغییر رنگ میدهد ؟

خیر ، رنگ ورق های چلنيوم اصلی در برابر نور آفتاب و تغييرات جوی در طی ساليان ثابت بوده و تغيير رنگ نداده و همواره براق خواهد ماند.

آیا تابلو چلنیوم استحکام کافی را دارد ؟

زیبایی و استحکام این نوع تابلو بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در برابر ضربه و فشار و زنگ زدگی بسیار مقاوم بوده و به راحتی می توان آن را با مواد شوینده و آب شستشو کرد.