تابلو سازی چلنیوم

یکی از انواع تابلوهای تبلیغاتی که اکثر فروشگاه ها و مغازه ها از آن استفاده می کنند ، تابلو چلنیوم است. در ساخت آن از حروف برجسته و از نورپردازی خاصی استفاده می کنند.

چلنیوم یک آلیاژ آلومینیومی و ترکیبی از استیل و آلومینیوم است. این نوع تابلو به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد، توجه بسیاری از صاحبان کسب و کار و مشاغل مربوط به فروشگاه ها را برای استفاده از آن جلب کرده است.

ویژگی های تابلو چلنیوم

به دلیل استفاده از فلز آلومینیوم در تولید و ساخت این نوع تابلو، باید گفت که در مقابل شرایط محیطی و آب و هوایی متفاوت مقاومت زیادی دارد. استفاده از حروف برجسته در تابلوسازی چلنیوم باعث شده تا در این حروف گرد و خاک و آب به راحتی نفوذ کند. اما برای جلوگیری از بروز این مشکل ، لبه های چلنیوم مجهز به نوار اسفنجی گردگیر است که به عنوان عایقی در مقابل نفوذ گرد و غبار و آب است.

در تابلوسازی چلنیوم باید از ورق های این آلیاژ با ضخامت بیشتر استفاده کنند تا کیفیت و مقاومت آن نیز بیشتر شود زیرا استفاده از ورق های بی کیفیت، باعث آسیب رسیدن به تابلو می شود. در ساخت تابلو چلنیوم از رنگ های متنوعی استفاده می کنند که در مقابل شرایط آب و هوایی مانند تابش مستقیم خورشید، تغییر رنگ نمی دهد.

از ویژگی دیگر این نوع تابلو، باید به زیبایی و استحکام این تابلو اشاره کرد. در برابر ضربه و فشار و زنگ زدگی بسیار مقاوم بوده و به راحتی می توان آن را با مواد شوینده و آب شستشو کرد.

همانطور که گفته شد در ساخت تابلو از نورپردازی به دلیل جلب توجه بیشتر استفاده می کنند. برای این نورپردازی لامپ های LED و یا SMD به کار برده می شود که مقدار مصرف برق آن بسیار پایین است.

طرح ها و اندازه های به کار رفته در این تابلو متفاوت است. چلنیوم در سه سایز 7، 9 و 11 سانتیمتر برای لبه های آن تولید می شود.

برخی از نمونه کار های تابلو چلنیوم

تابلو سازی چلنیوم
تابلو سازی چلنیوم
تابلو سازی چلنیوم
تابلو سازی چلنیوم
تابلو سازی چلنیوم
تابلو سازی چلنیوم