تابلوسازی با حروف پلاستیک

همه ویژگی های تابلو سازی چلنیوم در این نوع از تابلوسازی نیز وجود دارد فقط با این فرق که کناره حروف این مدل متفاوت از تابلوسازی چلنیوم می باشد و در آن به جای آلیاژ آلومنیومی از لبه پلاستیکی بهره گرفته شده است.

این کار سبب شده تا این تابلوسازی مشتری های مخصوصی داشته باشد به این دلیل که در تابلو سازی چلنیوم تنها درون حروف نورپردازی می شد و اطراف به خاطر دارا بودن لبه آلومنیومی قادر نیست نور را از خود عبور بدهد و زیبایی را به حروف می دهد به طوری که حروف به صورت سایه روشن دیده می شوند ولی در تابلوسازی نئون پلاستیک همه حرف های استفاده شده روشن هستند.

در چلنیوم درون حروف روشن هستند و لبه ها آلومنیومی نمی گذارد اطراف حروف روشن شود ولی در نئون پلاستیک همه حروف روشن می باشند.

تبلیغات با تابلو سازی حروف پلاستیک

ظاهر تبلیغاتی و زیبای تابلوسازی نئون پلاستیک بالاتر از همه حرفها و حتی بقیه تابلو سازی های تبلبغاتی می باشد. و احتمالا دلیل کم شدن بهره گیری از این نوع، بیشتر به خاطر نو بودن و مد بودن تابلو سازی چلنیوم می باشد.

همچنین راغب بودن، تلقین و تبلیغ چلنیوم از طریق برخی از تابلو سازان به متقاضیانی که خودشان را محتاج گرفتن مشاوره از آنها می دانند نیز بی تاثیر نبوده است.

چرا که تولید چلنیوم به خاطر انعطاف پذیر بودن و بدون نیاز به مهارت های ویژه و تجربه و سابقه بالا، به مراتب راحت تر از تولید نئون پلاستیکی می باشد که نظیر نئون سازی محتاج خیلی از مهارت ها می باشد و در مراحل تولید آن از حرارت و برشکاری های گوناگونی بهره گرفته می شود.

اهمیت چلنیوم شبیه اهمیت تابلو فلکسی فیس در دهه ۸۰ می باشد.

تابلو نئون با تابلو سازی های پلاستیکی حجم دار گفته میشود که در ابعاد مختلفی میتوان ساخت قابلیت این نوع تابلوهای در این است که میتوان بر روی پلاستیک طرح مورد نظر را بصورت تمام رنگی چاپ نمود .

داخل باکس تابلو از لامپهای مهتابی استفاده میشود که در تاریکی شب نیز قابل رویت میباشند جنس رویه تابلو از نوع پلاستیک است که بر روی آن چاپ میشود و فرم آن نیز از جنس ورق گالوانیزه استفاده میشود .

نئون پلاستیک برخلاف تابلو نئون حجم دار نیست و نوشته های و لوگو ویا تصایر بصورت برجسته ساخته میشود و بر روی زمینه نصب میگردد .

طوری که زمینه کار ( کامپوزیت ، نمای سنگ و… ) هم بعد از نصب حروف برجسته قابل مشاهده است و این یکی از مزیتهای تابلو میباشد که به زمینه کار لطمه وارد نمیکند .

جنس این نوع تابلو های از نوع پلاستیک ( پلگسی گلس اصل تایوان ) هست و همینطور نور آن با استفاده از لامپهای SMD و LED پر نور و ضد آب ، نور پردازی میشود.

سفارش این تابلو نسبت به نوع قبلی خیلی بیشتر است.

تابلو سازی با حروف پلاستیک

تابلو سازی با حروف پلاستیک

نوردهی تابلو سازی با حروف پلاستیک

منبعی که نور تابلو سازی نئون پلاستیک از آن می تابد لامپ نئون می باشد. همانطور که نئون هایی که روی شیشه مغازه ها با فروم ویژه در نئون پلاستیک تعبیه می گردد.

از لحاظ نوردهی تابلو سازی های نئون پلاستیکی هنوز هم بی تا و یکتاست.

ولی نوردهی تابلو سازی چلنیوم، مدل های مختلف ال ای دی ها با نما و عملکرد مختلف می باشد. این دو فاکتور منجر شده بهره گیری از نئون در حرفهای برجسته به کلی از رده خارج گردد.

یکی پایین آمدن کیفیت نئون ها و دیگری آسان شذن به کارگیری از ال ای دی ها.

البته استحکام و دوام تابلو سازی های چلنیوم نیز از تابلو سازی نئون پلاستیک بیشتر می باشد. به این خاطر که چلنیوم با توسل به کتاره فلزی اش مقاومت زیادی در مقابل فشار و ضربه را برخوردار می باشد.

ولی اگر طراحی درست انجام شود و از مواد درجه یک و تولید با کیفیت و مناسب باشد، زیبایی و جذابیت نئون پلاستیک خیلی زیادتر از تابلو سازی چلنیوم خواهد بود.

ظاهر تبلیغاتی و زیبای تابلو سازی نئون پلاستیک بالاتر از همه حرفهای و حتی بقیه تابلو سازی های تبلبغاتی می باشد.

و احتمالا دلیل کم شدن بهره گیری از این نوع، بیشتر به خاطر نو بودن و مد بودن تابلو سازی چلنیوم باشد و همچنین راغب بودن، تلقین و تبلیغ چلنیوم از طریق برخی از تابلو سازان به متقاضیانی که خودشان را محتاج گرفتن مشاوره از آنها می دانند نیز بی تاثیر نمی باشد.

چرا که تولید چلنیوم به خاطر انعطاف پذیر بودن و بدون نیاز به مهارت های ویژه و تجربه و سابقه بالا، به مراتب راحت تر از تولید نئون پلاستیکی می باشد که نظیر نئون سازی محتاج خیلی از مهارت ها می باشد و در مراحل تولید آن از حرارت و برشکاری های گوناگونی بهره گرفته می شود. اهمیت چلنیوم شبیه اهمیت تابلو فلکسی فیس در دهه ۸۰ می باشد.

همان سالیانی که اشخاص غیر فنی آغاز به استفاده بی رویه و ناصحیح از این تابلو سازی های شیک نو نمودند و منجر به از بین رفتن آن ها شد.

احتمالا روزی هم فرا خواهد رسید که تابلو سازی چلنیوم نیز از چشم همه خواهد افتاد و آنچه که بیشترین تاثیر را در این زوال خواهد داشت قیمت آنها می باشد، کم شدن قیمت و رقابت های ناسالم در عرصه تابلو سازی باعث می شود بعد از مدتی اجناس بی کیفیت در بازار بیشتر شوند و مدل های نامرغوبی از تابلو سازی ظاهر شوند.

دسته‌ها: Uncategorized

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *