ساخت تابلو سازی های کامپوزیت که امروزه جایگاه ویِژه ای به خاطر تنوع رنگ ، سبک بودن ، مقاوم در برابر شرایط جوای و شکل پذیری خوب باعث شده است که بسیاری از تابلوسازان داخلی از این نوع مصالح بعنوان پیکره اصلی تابلو استفاده نمایند.

تابلو سازی کامپوزیت

اجرای تابلو سازی کامپوزیت

کامپوزیت پانل یکی از مدرن ترین مصالحی است که استفاده از آن، این روز ها در میان معماران و طراحان نما رواج یافته است. این ماده بعلت دارا بودن خصوصیاتی چون سبکی، عایق بودن، انعطاف پذیری، مقاوم در برابر شرایط جوی و جلال خاص خود، تمام نیاز های سازندگان را برآورده کرده است و به همین خاطر به صورت یکی از مصالح خاص و شیک مطرح می شود.

ورق هاي کامپوزيت با توجه به ضخامت، نوع آلياژ آلومينيومي لايه ها، نوع رنگ بکار رفته در پوسته بيروني و نوع مواد بکار رفته در لايه مياني تنوع وسيعي را به ورق هاي مذکور مي دهد که هر کدام از انواع آن کيفيت و کاربرد معيني را دارا مي باشد. ورق هاي کامپوزيت از سال 1969 در آلمان خلق شد و استقبال و بهره گیری بيش از اندازه اين کالا در نما و تابلو سازی نشان دهنده کيفيت مناسب و نبود هرگونه محدوديت در طراحي و اجراي اين مصالح می باشد. ورق هاي کامپوزيت تشکیل شده از دو لايه آلومينيوم به ضخامت 5/0 و یا 3/0 ميليمتر و يک هسته از متریال پلاستيک يا پلی اتیلن پرکننده به ضخامت 3 ميليمتر که در میان اين دو لايه قرار مي گيرد است.

این شرکت سیستم های نمای آلومینیومی (کامپوزیت پانل) را به دو صورت هنگینگ و فیکسینگ اجراء می کنند. طراحی و اجرای نما بر پایه استاندارد های قابل قبول و همینطور اجرای طراحی های منحصر به فرد در باره طراحی دکوراسیون و نمای ساختمانی و تابلو سازی با متریال هایی نظیر کامپوزیت و این شرکت را مفتخر به اجرای طرح های بزرگ تابلو سازی تبلیغاتی در این باره کرده است.

تابلو سازی کامپوزیت

تابلو سازی کامپوزیت

 ویژگی های فنی نصب تابلو سازی کامپوزیت :

آهن کشی و شاسی کشی : زیرکار از قوطی 40 * 40 15 کیلو گرمی برای آهن کشی به کار برده می شود.

ورق کمپوزیت : از ورق های با ضخامت 4 میلی متر با قطر 0.5 سانتی متر بهره گرفته می شود که توصیه این شرکت به کارگیری از ورق های آلوبوند ( ساخت امارات تحت لیسانس امریکا ) مطابق نمونه رنگ ،با توجه به مزایایی که در زیر توضیح داده شده اند است، اما به کارگیری از سایر برند های کامپوزیت موجود در ایران به درخواست مشتری و به قیمت وارداتی بازار اجرا می شود.

کناره دور ورق های کامپوزیت : در اسمبل کردن ورق های کامپوزیت از کناره اچ وی ال به خاطر کارایی بیشتر، پوسیده نشدن در مقایسه با چسب و لاستیک استفاده می شود.

تعبیه راحت، حمل و نقل سريع، نگهداري آسان و سرعت در نصب.

۲۰ نوع تنوع در رنگ هاي مختلف مات و متاليك و طرح هاي متنوع گرانيت، چوب، استيل، پولكي و آينه اي و موجودي كامل انبار در ايران.

composite-letter-signs1

تابلو سازی کامپوزیت

برتری های تابلو سازی کامپوزیت :

الف ) یک آلیاژ سبک، با دوام و مقاوم

ب ) قابلیت شکل پذیری و فرم دهی با نمای های مدرن و به روز دنیا

ج ) تنوع در رنگ بندی صالح و متناسب با هر نوع نمای ساختمان

د‌ ) یک پوشش و بستر مناسب برای نصب انواع حروف تبلیغاتی

ر ) پوششی برای نماهای داخلی و سطوح مسقف

ط ) اتصالات مناسب جهت هر نوع زیرسازی

کامپوزیت چیست ؟

کامپوزیت (ماده مرکب یا چندسازه) بصورت زیر تعریف می‌شود: ماده‌ای اطلاق می‌شود که از دو فاز ماتریس و تقویت کننده تشکیل شده باشد و از فاز دوم حداکثر به اندازه ۵ درصد استفاده شده باشد. به ترکیب ماتریس با الیاف (یا ماده تقویت کننده) زیر ۵ درصد کامپوزیت گفته می‌شود.

در مهندسی مواد این اصطلاح معمولاً به موادی گفته می‌شود که از یک فاز زمینه (ماتریس) و یک تقویت کننده (پرکننده) تشکیل شده باشند.

تعریف انجمن متالورژی آمریکا: به ترکیب ماکروسکوپی دو یا چند مادهٔ مجزا که سطح مشترک مشخصی بین آنها وجود داشته باشد، کامپوزیت گفته می‌شود.
کامپوزیت از دو قسمت اصلی ماتریس و تقویت کننده تشکیل شده‌است. ماتریس با احاطه کردن تقویت کننده آن را در محل نسبی خودش نگه می‌دارد. تقویت کننده موجب بهبود خواص مکانیکی ساختار می‌گردد. به طور کلی تقویت کننده می‌تواند به صورت فیبرهای کوتاه و یا بلند و پیوسته باشد

ترکیبی از دو یا چند ماده می باشد که یک فاز آن از ذرات بهم چسبیده اصلی تشکلی شده است و فاز دیگر آن نیز بعنوان ماده محصور کننده می باشد . تابلو سازی های کامپوزیت اساساً شامل اجزاء زیر می باشد :

1. مصالح زیر سازی : شامل آهن آلات و اتصالات

2. ورق یا پوشش کامپوزیت

3. مصالح آبندی و لایه محافظ

تابلو سازی کامپوزیت

تابلو سازی کامپوزیت

نکته های مهم در اجرای تابلو سازی کامپوزیت :

– یکی از مهم ترین موارد انتخاب جنس و کیفیت کامپوزیت می باشد که می بایست از برندهایی معروف چون آلوباند ( با ضخامت 5 میلیمتر ) با مشخصه u.s.a ساخت امارات متحده عربی باشد .

– استفاده صحیح و مناسب مصالح زیر سازی جهت پیکره تابلو سازی کامپوزیت

-در نظر گرفتن الگوی برش ورق کامپوزیت و ردیف های منظم در اجرای بندها

– آب بندی و شیب مناسب تابلو سازی در تمامی جهات

– خودداری از برش های اضافی

– فارسی بر کردن شکست های تابلو سازی برای زیبایی نما

دسته‌ها: بلاگ

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *