تابلوحروف چنلیوم حروف استیل حروف پلاستیک یا نئون پلاستیک لایت باکس تابلو فلکس یا تابلو فلکسی فیس یا تابلو نور از جلو تابلو ال ای دی ثابت و روان و تلوزیونهای شهری

تابلو سازی حروف چلنیوم

چلنیوم یا چنلیوم به حروفی اطلاق می شود که حروف با این نوار های آلمینیومی دور گیری می کنند . چنلیوم مخفف از چنل اف آلمینیوم یعنی کانالی که از آلمینیوم ایجاد شده است . این نوار به خاطر اینکه از آلمینیوم ساخته شده است و می توان این فلز را به راحتی خم کرد و نیز با توجه به جنس آلمینیوم می توان در رنگهای مختلفی ایجاد کرد . این نوار ها در قطر های متفاوتی می باشند که امروزه کار برد حروف تابلو چلنیوم به خاطر زیبایی و دوام بالا زیاد شده است . این حروف را می توان با دست و ماشین خم کاری نمود و خم کاری با ماشین دقیق تر از دست می باشد . ولی نمی توان از ظرافت کار استاد کاران چشم پوشی کرد چون هیچ ماشینی ظرافت کار یک استاد کار را ندارد !

حروف استیل

یکی از قدیمی ترین و حروف برجسته در صنعت تابلو سازی می باشد که قابلیت نوری پردازی از رو و نیز نور از ز یر یا به اصطلاح نور اندریک را دارد و حروف استیل در رنگهای مختلف یا پتینه کاری شده مورد استفاده است حروف پلاستیک یا نئون پلاستیک این نوع ساختار را میتوان جزو قدیمی ترین حروف نور از پشت تابلو سازی نامید . در حروف پلاستیک ، ساختار حروف پلاستیک را در رنگهای مختلف بسته به نیاز برش داد و دور حروف را توسط پلاستیک که قبلا توسط استاد کار خم پلاستیک خم کاری شده است را توسط چسب کلرو فورم سوار می شود و برای نور داخل قدیم توسط نئون پلاستیک تامین می شد که امروزه با پیشرفت نئون جای خود را به ال ای دی و بعد به اس ام دی داد . این روش از تابلو سازی ایحاد کننده تابلو چلنیوم می باشد .

لایت باکس

لایت باکسها با توجه به نوع نیاز باکس ها را از چوب ورق استیل یا نوار های آماده آلمینیوم و نیز از چلنیوم ها درست می شود و همچنین برای روی لایت باکس ، پلاستیک که بسته به نیاز به نور دهی از شیری و شیشه ای استفاده می کنند و برای روی پلاستیک نیز از از چاپ بک لیت یا استیکر استفاده می کنند . از لایت باکسها برای راهنمای طبقات ، تبلیغات داخلی ، تبلیغات داخل مترو ، تابلو راهنما طبقات و .. استفاده می شود .

تابلو فلکس یا تابلو فلکسی فیس یا تابلو نور از جلو

یکی از مرسوم ترین و ارزان ترین نوع تابلو سازی ها تابلو فلکس می باشد . در این روش قاب تابلو توسط استادکار آهنگری ساخته می شود و بعد نوبت به سینی ها و نور مهتابی ها و سیم کشی و روکش فلکس روی کار است . بسته به نور پردازی که اگر از رو باشد دیگر به سینی و نور زیرین نیست و تنها با پرژکتور نور مورد نیاز بدست می آید که این مورد باعث ارزان تر شدن تابلو می شود که به تابلوهای نور از جلو معروف هستند . در مواردی که زمان مورداستفاده از تابلو کم باشد نیز می توان از بنر به عنوان روکش استفاده کرد که به تابلو بنری معروف هستند . و بیشتر تابلوهای پل های هوایی از این نوع تابلو ها می باشند .

تابلو سازی ال ای دی ثابت و روان و تلویزیونهای شهری

این نوع تابلو سازی ها نسبت به تابلو های دیگر زمان زیادی نیست که وارد بازار شده اند و با توجه به پیشرفت الکترونیک این تابلوها نیز پیشرفت زیادی داشته اند . این تابلو ها به صورت ماژوری و در بلوکهای استاندارد درست می شوند و در رنگهای متفاوت و نیز به صورت ار جی بی استفاده می شوند . که تلوزیون های شهری و اسکوربورد استادیوم و .. از این نوع تابلوها می باشند.

دسته‌ها: بلاگ

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *