مراحل کار در قسمت رنگ و مونتاژ در تابلو سازی :

مواد مورد استفاده رنگ کاری تابلو سازی:

رنگ پودري شماره 7032 واسيد فسفريك و آب صنعتي یا معمولی و SH-100و SH-200

مراحل کار در قسمت رنگ در تابلو سازی:

وان زنگ بری. وان آبکشی . وان چربی گیری .وان آبکشی .وان فسفاته.وان آبکشی.کابین پاشش رنگ.کوره
وان زنگ بری: حجم این وان 3200 لیتر می باشد که 30 درصد آن اسید فسفوریک یعنی تقریبا 1000 لیتر اسید فسفریک با غلظت 85 درصد می باشد و ما بقی 2200 لیتر دیگر ترجیحا آب صنعتی و یا آب معمولی میباشد و روش کار به این صورت است که اسکلت و قطعات بعد از تمیز کردن سطح آنها بوسیله پارچه بصورت غوطه وری در آن قرار می گیرند و مدت زمان غوطه وری بستگی ، مقدار زنگ قطعه دارد.
وان آبکشی: حجم این وان نیز 3200 لیتر بوده که با آب صنعتی پر می شود . از آنجائیکه وان زنگ بری اسید می باشد پس از چندین مرحله کار و بعد از آزمایش با استفاده از کاغذ تورنوسل اگر در محدوده مجاز نبود اقدام به سر ریز وان می کنیم . دمای آب این وان نیز برابر دمای محیط می باشد و مدت زمان آبکشی 3دقیقه می باشد
وان چربی بر: حجم این وان نیز 3200 لیتر بوده که غلظت مواد چربگیر آن5/4 درصد از نوع مواد قلیایی می باشد ( یعنی 150کیلوگرم ) مواد قلیایی ممکن است هیدرو اکسید سدیم و یا هیدرو اکسید کلسیم و مابقی آن آب صنعتی با 13-10 می باشد .
دمای محلول این وان 70 -80 درجه سانتی گراد می باشد . لازم به ذکر است که مواد قلیایی را زمانیکه دمای آب داخل وان تقریباً 55-45 درجه سانتی گراد می باشد به آن اضافه می کنند .مدت زمان چربی گیری قطعات که بصورت غوطه وری می باشد . 20-15 دقیقه می باشد .
وان فسفاتی: حجم این وان نیز 3200 لیتر با غلظت 3 درصد یعنی 90لیتر آن مواد فسفاتی آهن میباشد و مابقی آب صنعتی با 4/5-2می باشد .
این ماده را در دمای محیط به آب اضافه می کنند ولی دمای محلول این وان برای فسفاته کاری 75-65 درجه سانتی گراد می باشد .
این مواد با تشکیل لایه یک تا سه میکرونی از میکروکریستالهای فسفات جهت چسبندگی بهتر رنگ و جلوگیری از اکسید اسیون اعمال می گردد .
بعد از اینکه شستشوی قطعات تمام شد وارد کوره شده و در دمای 120درجه سانتی گراد بمدت 10 دقیقه خشک می گردد بعد از خشک شدن قطعه وارد کابین رنگ شده و پس از پاشش رنگ وارد کوره با دمای 220درجه سانتی گراد می شود از آنجایی که قطعه در دمای محیط هستند و حتی وارد کوره شدند دمای کوره حدوداً با 160درجه سانتی گراد کاهش می یابد.
از این لحظه به مدت 10دقیقه با افزایش دما به 200درجه سانتی گراد مراحل پخت انجام می شود .
بعد از این قسمت نوبت به مونتاز تابلو سازی می رسد که در نوشته ای زیر آن را توضیح داده ایم.
قسمت مونتاژ الکتریکی:
در این قسمت که آخرین مرحله کار روی تابلو سازی می باشد کلیه قطعات الکتریکی روی پلهای مخصوص ( قطعات داخلی ) نصب شینه کشی و سیم کشی قدرت و فرمان انجام می گیرد .

این قطعات الکتریکی به شرح زیر می باشد:
کلید اصلی – کلید فیوزها ( فیدرهای خروجی )- کنتور سه فاز دیجیتالی -ترانس جریان – کنتاکتور- کنترل فاز -ساعت نجومی- مينياتوري 20و40 آمپر- شمش مصرفی- کاورحرارتی- مقره S200- چراغ تونلي- لامپ 100 وات- پريز صنعتي-کابل 10*1و8*16وسیم ارت وسیم نمره5/1و 5/2 و سر سیم نمره 5/1و 5/2 وترمینال 35 و کانال شیاردار

دسته‌ها: بلاگ

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *