توان مصرفی تابلو های تبلیغاتی:
ابتدا کسب اجازه میکنم از بزرگان و اساتید با تجربه تابلو سازی، دانستن این مطلب که میزان برق مصرفی یا به عبارتی میزان توان مصرفی تابلو های حروف برجسته، چگونه محاسبه می شود، بسیار مهم می باشد و به شما در مدیریت صحیح محل کارتان و داشتن اطلاعات فنی در زمینه تابلویی که می خواهید بزنید کمک فراوان می کند
در ابتدا باید بدانید که هر بلوک SMD که این روزها در صنعت تابلو سازی جهت روشنایی تابلو ها استفاده می شود حدود 0/1 آمپر شدت جریان دارد. همچنین لازم است یاداور شوم که هر تابلوی تبلیغاتی حروف برجسته قبل از اینکه به برق شهری وصل شود باید به یک ترانس متصل گردد که جدا از اینکه آن ترانس چه آمپراژی (شدت جریان) دارد، این نکته مهم است که میزان ولتاژ تمام تابلو های حروف برجسته معمولا 12 ولت است.یعنی شما در یک تابلوی تبلیغاتی تعدادی SMD دارید که همه آن SMD ها در نهایت به یک ، یا چند ترانس متصل میشوند(بر حسب تعداد SMD ها) که ولتاژ آن ترانس ها ،12 ولت می باشد. معمولا همکاران تابلو ساز از روش موازی برای نصب SMD ها استفاده میکنند، یعنی اتصال های مثبت در SMD ها به هم و اتصال های منفی به هم وصل می شود.نحوه محاسبه توان مصرفی در این روش بدین صورت می باشد که باید ولتاژ مدار را در شدت جریان موجود ضرب بکنید که حاصل عددی بر حسب وات می باشد که بیانگر میزان توان مصرفی تابلو می باشد.
(توان مصرفی تابلو بر حسب وات)P=(ولتاژ)V * (شدت جریان)I
نتیجه:
پس ما متوجه شدیم که ولتاژ تابلو 12 ولت می باشد و برای محاسبه شدت جریان (I) نیز تعداد SMD ها را در عدد 0/1 ضرب می کنیم. یعنی برای یک تابلو که در آن از 1000 عدد SMD استفاده شده شدت جریان برابر است با 1000 ضربدر 0/1 که می شود 100. حال عدد 100 را در عدد 12 که ولتاژ تابلو می باشد ضرب میکنیم که حاصل می شود 1200 . پس میزان توان مصرفی تابلو ساخته شده 1200 وات یا به عبارتی 1/2 کیلو وات می باشد. یعنی یه چیزی در حدود توان مصرفی یک کولر گازی اسپلیت.
امید وارم توانسته باشم مطلب مفیدی برایتان گذاشته باشم.
نویسنده: محمد کاوه
دسته‌ها: بلاگ

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *