تابلوسازی

اجرای تابلوسازی در معنای عام و آنچه ما از گذشته تا به امروز با آن سروکار داریم صفحاتی هستند که می‌توانند طرح ، رنگ ، جنس و کارایی‌های متفاوتی داشته باشند ، اما این قابلیت را دارند که توجه بیننده را به خود جذب ‌کنند ، تابلوسازی نیاز اساسی برای یک کسب و کار است.

تابلوسازی و جذب مخاطب

تابلو و تابلو سازی در گذشته به شیوه ‌ای که امروزه شناخته شده است ، وجود نداشت و موارد استفاده‎‌ای بسیار محدودتر از آنچه حال با آن سر و کار داریم را در خود گنجانده بود.

اما امروزه با حضور تکنولوژی و افزایش تنوع در انتخاب، نیاز به تبلیغات برای جذب مخاطب به شدت احساس می‌شود.

تنها راه جذب مخاطب ، پیش از آنکه بتواند از کیفیت کار شما مطلع شود و به شما اعتماد کند تبلیغات است ، یکی از راه‌های تبلیغات و شناساندن خود به مشتری استفاده از تابلوی مناسب است.

تابلوسازی و نقش آن در کسب و کار

وقتی صحبت از تابلو سازی می شود نقش آن در فعالیت‌های تجاری و تبلیغاتی ، تابلوها شناسنامه‌ ا‌ی‌ از کاری که شما ارائه می ‌دهید به حساب می ‌آیند و می ‌توانند نقش هر چند کوچکی در برند شدن کار شما ایفا کنند.

تابلو سازی یک هنر به شمار می‌رود ، پس چگونگی ساخت و طراحی تابلوها از راه‌های مطمئن برای جذب مخاطب و دیده شدن شغل شما ، محسوب خواهد شد و در این راه تابلوسازان با توجه به مهارت خود میتوانند کمکی بسیار موثری داشته باشند.

برای این منظور باید اول شناخت اجمالی بر انواع حیطه‌های محتوایی و ساختاری تابلوها داشته باشیم. هرچند انتخاب تابلو کاری سلیقه ایست اما شناخت درست و آگاهانه راهی مطمئن تر برای انتخاب آن است.

تابلو سازی

تابلو سازی برای برند های منتخب

تابلو سازی برای برند های منتخب

 تقسیم بندی های تابلوسازی

همانطور که گفتیم هر یک از این تقسیم بندی‌ ها دارای شکل ، جنس و کارایی منحصر به فرد خود هستند و موارد مصرفشان نیز متفاوت است ، که بر اساس جنس و بروز بودن ، قیمت های متفاوتی نیز دارند.

اما آنچه قصد داریم در این مطلب به چالش بکشیم و برایمان حائز اهمیت است ، چگونگی ساخت انواع تابلوهای تجاری و تبلیغاتی است که امروزه به شدت مورد توجه و استقبال افراد قرار گرفته و نیاز روز جامعه است و شناخت انواع تابلوسازی به منظور انتخاب صحیح و همچنین آگاهانه مهم است.

  • تابلوهای تبلیغاتی
  • تابلوهای تجاری
  • تابلوهای راهنما و هشدار علائم رانندگی
  • تابلوهای صنعتی
  • تابلوهای هنری
تابلو سازی چلنیوم
تابلوسازی

 انواع تابلوسازی براساس جنس و کاربرد

تابلوسازی های مختلفی برای شما وجود دارد که میتوان از میان آنها انخاب کرد به عنوان مثال تابلوهای چلنیوم ، این تابلوها به علت زیبایی و نمای خاص خود از پرتقاضاترین ها در بازار تابلو سازی به شمار می‌روند. چلنیوم ها دارای دو بخش حروف برجسته و کامپوزیتی هستند.

در این تابلو هر حرف پس از طراحی در اتوکد یا کورل به صورت کاملا سه بعدی و در محفظه ‌ای جداگانه ساخته خواهد شد و با نور پردازی خاص توسط لامپ‌های SMD و LED ، سطوح پلاستیکی و لایه های چلنیوم شکل خواهد گرفت.

از مزایای تابلو چلنیوم عمر استفاده‌ی بالا، مصرف برق پایین و قابلیت شسته شدن آن است.

[cz_title bline=”cz_line_both_side” id=”cz_110145″ css_right_line_left=”1px” sk_lines=”background-color:#ed3d07;width:8px;height:8px;top:10px;left:1px;” sk_lines_con=”height:4px;top:5px;”]

سفارش آنلاین تابلوسازی

جهت مشاوره و درخواست تابلوسازی کافی هست فرم زیر را تکمیل کنید

[/cz_title][gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

اگر نتوانستید فرم سفارش آنلاین را تکمیل کنید و یا نیاز به مشاوره تلفنی داشتید

۰۲۱-۶۶۷۹۰۰۶۸

۰۹۳۷۵۶۴۶۷۷۷

انواع تابلوسازی

[cz_service_box type=”vertical” title=”تابلو چلنیوم” icon=”” id=”cz_90594″ sk_icon=”color:#ed3d07;font-size:2em;border-radius:10px;border-bottom-style:solid;border-color:#dddddd;border-top-style:solid;border-right-style:solid;border-left-style:solid;border-width:1px 1px 1px 1px;” sk_title=”font-size:24px;color:#ffffff;border-style:solid;” btn=”تابلو چلنیوم” sk_overall=”font-size:14px;color:#ffffff;background-color:#d63232;border-radius:20px;” link=”url:https%3A%2F%2Fperkasco.com%2Fsignage%2Fchannelume%2F|title:%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%84%D9%88%20%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C%20%DA%86%D9%84%D9%86%DB%8C%D9%88%D9%85|target:_blank”]

تابلو چلنیوم یکی از پر طرفداترین تابلو های امروزه در صنعت تابلوسازی می باشد. این تابلو ها از انواع تابلوهای حروف برجسته می باشد. تابلو سازی چلنیوم با سبک ها و متریال های مختلفی تولید می شود. برای ساخت این تابلو ها از سنگ های ویژه ای به نام آکریلیک که به سنگ های یخی نیز شهرت دارند، استفاده می کنند.

[/cz_service_box]

[cz_service_box type=”vertical” title=”تابلو فلکسی” icon=”” id=”cz_63951″ sk_icon=”color:#ed3d07;font-size:2em;border-radius:10px;border-bottom-style:solid;border-color:#dddddd;border-top-style:solid;border-right-style:solid;border-left-style:solid;border-width:1px 1px 1px 1px;” sk_title=”font-size:24px;color:#ffffff;border-style:solid;” btn=”بیشتر” sk_overall=”font-size:14px;color:#ffffff;background-color:#d63232;border-radius:20px;”]

تابلو فلکسی خود به دو دسته با نور یا فیس و بدون نور یا تک فریم تقسیم می‌شوند. در تابلو فیس از دو فریم استفاده میشود در فریم اول و زیرین مهتابی یا SMD برای نور پردازی بر روی ورق گالوانیزه که به عنوان شاسی و پایه تعبیه شده است ، قرار می‌گیرد. پس از آن فریم رویی که از جنس فلکسی و پارچه است را قرار می‌دهیم.

[/cz_service_box]

[cz_service_box type=”vertical” title=”تابلو راهنما” icon=”” id=”cz_50559″ sk_icon=”color:#ed3d07;font-size:2em;border-radius:10px;border-bottom-style:solid;border-color:#dddddd;border-top-style:solid;border-right-style:solid;border-left-style:solid;border-width:1px 1px 1px 1px;” sk_title=”font-size:24px;color:#ffffff;border-style:solid;” btn=”تابلو راهنما” sk_overall=”font-size:14px;color:#ffffff;background-color:#d63232;border-radius:20px;” link=”url:https%3A%2F%2Fperkasco.com%2Fsignage%2Fboard%2F|target:_blank”]

این روزها استفاده از انواع تابلو راهنما مانند تابلوهای تبلیغاتی بسیار رواج دارد، این تابلو ها برای معرفی و نشان دادن آدرس مکان های مختلف در درون شهر و بیرون شهر مورد استفاده قرار می گیرد و از مزایای مهم استفاده از آنها خارج کردن مردم از سردرگمی می باشد که ما در این مقاله به آن می پردازیم.

[/cz_service_box]

[cz_service_box type=”vertical” title=”تابلو بلک لایت” icon=”” id=”cz_108595″ sk_icon=”color:#ed3d07;font-size:2em;border-radius:10px;border-bottom-style:solid;border-color:#dddddd;border-top-style:solid;border-right-style:solid;border-left-style:solid;border-width:1px 1px 1px 1px;” sk_title=”font-size:24px;color:#ffffff;border-style:solid;” btn=”بیشتر” sk_overall=”font-size:14px;color:#ffffff;background-color:#d63232;border-radius:20px;”]

این تابلوها عمدتا در زمینه ‌ی طراحی داخلی و زیباتر کردن فضاهای بسته استفاده می‌شوند. در تابلوهای بلک لایت از لامپ‌های بلک لایت و UV استفاده می‌کنیم. امروزه این تابلوها جای خود را به خوبی در طراحی داخلی مکان‌هایی همچون مزون‌ها ، کافه ها و رستوران‌ها که نیاز به نور پردازی ویژه دارند ، باز کرده‌اند.

[/cz_service_box]

[cz_service_box type=”vertical” title=”تابلو با لامپ نئون” icon=”” id=”cz_86352″ sk_icon=”color:#ed3d07;font-size:2em;border-radius:10px;border-bottom-style:solid;border-color:#dddddd;border-top-style:solid;border-right-style:solid;border-left-style:solid;border-width:1px 1px 1px 1px;” sk_title=”font-size:24px;color:#ffffff;border-style:solid;” btn=”بیشتر” sk_overall=”font-size:14px;color:#ffffff;background-color:#d63232;border-radius:20px;”]

تابلوهای نئون برای همه‌ی ما نامی آشنا دارند و همه‌ی ما را در لحظه اول به یاد فست فودها و اغذیه فروشی‌ها می اندازند. استفاده از لامپ‌های نئونی که جذابیت خاصی دارند، تنوع رنگی بالا، ساخت حتی پیچیده‌ترین انواع شکل‌ها از خصوصیات این گونه تابلوها هستند.

[/cz_service_box]

[cz_service_box type=”vertical” title=”تابلو ال ای دی” icon=”” id=”cz_110926″ sk_icon=”color:#ed3d07;font-size:2em;border-radius:10px;border-bottom-style:solid;border-color:#dddddd;border-top-style:solid;border-right-style:solid;border-left-style:solid;border-width:1px 1px 1px 1px;” sk_title=”font-size:24px;color:#ffffff;border-style:solid;” btn=”بیشتر” sk_overall=”font-size:14px;color:#ffffff;background-color:#d63232;border-radius:20px;”]

تابلوهای LED ثابت از چراغ‌های کوچک LED  تشکیل شده‌اند که با رقص نور و یا ایجاد افکت‌های متناسب با طرح خواسته شده می‌توانند جذب مخاطب کنند. لامپ‌ها در این کار ثابت بوده و تنها رقص نور وجود دارد اما در تابلوهای LED روان که خود به دو دسته تک رنگ و مولتی کالر تقسیم میشوند اینگونه نیست.

[/cz_service_box]

[cz_service_box type=”vertical” title=”بنر” icon=”” id=”cz_14641″ sk_icon=”color:#ed3d07;font-size:2em;border-radius:10px;border-bottom-style:solid;border-color:#dddddd;border-top-style:solid;border-right-style:solid;border-left-style:solid;border-width:1px 1px 1px 1px;” sk_title=”font-size:24px;color:#ffffff;border-style:solid;” btn=”بیشتر” sk_overall=”font-size:14px;color:#ffffff;background-color:#d63232;border-radius:20px;”]

بنرها ساده ترین انواع تابلوها هستند و کاربردهای بسیار فراوانی دارند ، چه در زمینه‌ی کارهای تبلیغاتی و بیلبوردهای سطح شهر و چه برای سر در مغازه‌ها. بنرها قیمتی بسیار مناسب‌تر از سایر تابلوها دارند و هنوز هم متقاضیان زیادی را به خود جذب میکنند. تهیه بنر بسیار ساده است چراکه تنها به چاپ و نصب نیاز دارد.

[/cz_service_box]

[cz_service_box type=”vertical” title=”تابلو فلزی” icon=”” id=”cz_63982″ sk_icon=”color:#ed3d07;font-size:2em;border-radius:10px;border-bottom-style:solid;border-color:#dddddd;border-top-style:solid;border-right-style:solid;border-left-style:solid;border-width:1px 1px 1px 1px;” sk_title=”font-size:24px;color:#ffffff;border-style:solid;” btn=”بیشتر” sk_overall=”font-size:14px;color:#ffffff;background-color:#d63232;border-radius:20px;”]

این تابلوها نیز هم به صورت ساده و تخت و هم  به صورت حروف برجسته و سه بعدی ساخته می‎شوند ، آنها میتوانند از جنس استیل یا آلومینیوم باشند که البته آلومینیوم به علت وزن کمتر بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرد. تابلوسازی فلزی قدمت زیادی دارند در واقع قبل از آنکه تکنولوژی پا به عرصه‌ ی ساخت تابلوها بگذارد.

[/cz_service_box]

[cz_service_box type=”vertical” title=”تابلو به شیوه حکی یا حکاکی” icon=”” id=”cz_40561″ sk_icon=”color:#ed3d07;font-size:2em;border-radius:10px;border-bottom-style:solid;border-color:#dddddd;border-top-style:solid;border-right-style:solid;border-left-style:solid;border-width:1px 1px 1px 1px;” sk_title=”font-size:24px;color:#ffffff;border-style:solid;” btn=”بیشتر” sk_overall=”font-size:14px;color:#ffffff;background-color:#d63232;border-radius:20px;”]

این روش بیش‌تر در گذشته مرسوم بوده و امروزه خواهان چندانی ندارند. هر چند هنوز هم در جاهایی همچون مهمانسراها و بازارچه‌های سنتی از این تابلوها چه برای سر در و چه برای تزئینات داخلی فضا استفاده می‌شوند. تابلو سازی به روش حکاکی بر روی چوب یا فلز انجام میشود.

[/cz_service_box]

سوالات متداول تابلوسازی

هزینه تابلوسازی برای یک فروشگاه چقدر می باشد ؟

بستگی به ابعاد ، جنس و مدل تابلو سازی متفاوت هست جهت اطلاع دقیق از طریق فرم آنلاین ما اقدام بفرمایید و یا با شماره های ما تماس بگیرید

امکان پیاده سازی هر نوع طرحی برای تابلوسازی را دارید ؟

این مورد هم با توجه به نوع ابعاد و طراحی شما متفاوت هست ، حتما طرح شما توسط پرکاس قابلیت پیاده سازی خواهد داشت ، از مشاوره رایگان ما پیش از درخواست سفارش استفاده کنید