تابلو ال ای دی LED

 ***

ماژول ها : به مجموعه LED ، برد های بکار رفته جهت آدرس دهی و واشرهای آب بندی در کنار هم ماژول می گویند.

که این ماژول ها پس از قرار گرفتن در کنار هم در راستای طول و عرض ابعاد یک تابلو را تشکیل می دهند.

در این تابلوسازی ها ازLED های سوپر های برایت با شدت نور بسیار بالا و زاویه های باز که میزان مصرف پایینی را دارند استفاده می شود.

لازم به ذکر است به فاصله LED ها در کنار هم در ماژول ها (DOT PITCH) می گویند که بیانگر کیفیت تابلو های LED و میزان درخشندگی و برد دید تابلو است. به عنوان نمونه تابلو های P10، P15، و P20 .

 

اجزا تشکیل دهنده تابلو سازی LED

کابینت : برای تابلو سازی LED در اندازه های مختلف بایست ماژول ها در کنار همدیگر در محفظه ای قرار بگیرند.

به این محفظه که ماژول ها را در داخل خود جای می دهد کابینت می گویند. در طراحی کابینت های مورد استفاده این شرکت به مواردی چون کارایی نصب و جابجایی آسان دقت شده است .

جنس کابینت ها از فولاد با ضخامت 1.5 mm بوده که با رنگ الکترو استاتیک کوره ای پوشش داده شده اند.

کابینت ها از ظرافت خاصی در طراحی بهره برده اند که تضمین کنده کیفیت ، دقت و یکنواختی سطح نمایشگر شما هستند.

بر روی این کابینت ها همه نیازمندی های یک نمایشگر از قرارگیری دقیق ماژول ها تا سیستم تهویه هوا تعبیه شده و محافظ خوبی برای اجزاء ظریف الکترونیکی می باشد.

 

برد کنترل کننده : برای برنامه دادن به ماژول ها و مدیریت نمایشگر باید از برد های کنترل کننده استفاده کرد.

برد کنترل کننده نقش بسیار مهمی در ارایه کیفیت برنامه ریزی و ارایه متن های نوشتاری، تصاویر مورد نظر جهت نمایش و کلیپ ها را در رنگ های مختلف دارا می باشد، که معمولا به صورت تک رنگ، سه رنگ و هفت رنگ می باشد. قابلیت اتصال به کامپیوتر و عدم نیاز اتصال دائم به کامپیوتر.

از جمله کارایی های برد کنترل کننده می توان به قابلیت تغییر متن و افکت های مورد دلخواه و طراحی گرافیک انیمیشن و تنظیم ساعت و تاریخ توسط کاربر، همچنین قابلیت نمایش پیامهای فارسی ،عربی و انگلیسی و نیز قابلیت نمایش ساعت و تاریخ و قابلیت نمایش عکسهای کامپیوتر و همچنین عدم محدودیت در میزان متن قابل نمایش اشاره کرد.

محل قرار گیری برد کنترل کننده پشت ماژول ها و داخل کابینت می باشد و بوسیله کابل و یا کارت حافظه به کامپیوتر متصل می شود .

در طراحی های جدید استفاده از فلات کابل وآی دی سی بجای سیم در دستور کار این شرکت قرار گرفته است و برنامه های دلخواه جهت نمایش از نمایشگر به آن داده می شود.

از قابلیت این برد ها عدم اتصال دایمی به کامپیوتر بوده و جهت استفاده از برنامه های مختلف جهت پخش، نیاز به وصل بودن تابلو به کامپیوتر نیست.

led-letter

 

منبع تغذیه و سیم کشی : منبع تغذیه استاندارد و مناسب جهت کارکرد بهینه و مقاومت بالا در مواجه با نوسانات برق نقش مهمی در کیفبت بالای تابلو سازی های LED دارد.

در تکنولوژی این تابلوسازی ها از منابع سوئیچینگ بجای ترانس جهت راندمان بیشتر استفاده گردیده است.

تابلوهای آینه ای از دسته تابلو سازی های نورانی به حساب می آید.

نام این دسته از تابلوها به واسطه وجود آینه وال ای دی به عنوان دوعامل اصلی در تولید به تابلو ال ای دی آینه معروف گردیدند.

این نمونه از تابلوها اندک زمانی نیست که به بازار کار تابلو سازی وارد شده است، تابلوهای led به چند دسته تقسیم میشوند که مهمترین و یا به نوبه ای حرفه ای ترین آنها نمایشگرهای دیجیتالی میباشد که به صورت ثابت و روان ،تک رنگ و چند رنگ است.

تابلو سازی های LED ساده تک رنگ و چند رنگ نیز از انواع دیگر اینگونه تابلوها میباشد.

دسته‌ها: Uncategorized

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *