یکی از اصلی ترین کارها برای قیمت دادن به مشتری برای حروف برجسته و حروف نئون پلاستیک انجام می شود ، متراژ دور حروف است.

محاسبه دور حروف در تابلو سازی حروف برجسته

یکی از ابتدایی ترین کارهایی برای رسیدن به جواب محاسبه دور حروف در تابلو سازی است روش سنتی و قدیمی است . در روش قدیمی استادکار برای پیدا کردن متراژ حروف ، دور حروف را با یک ریسمان با دست اندازه گیری می شود . ولی یه نکته مهم سختی کار و دقیق نبودن کار و انجام این کار پس از انجام پروژه انجام شود و برای برآورد هزینه و پروژه هایی که در زمان برآورد هزینه است نمی توان از این روش استفاده کرد . برای راحتی کار شما می توان در زمان طراحی نیز متراژ کار را بدست آورد .

برای این کار می توان از دو روش متداول استفاده کرد . یکی از روش کرل که من در این مقاله این روش را برای شما توضیح می دهم و دیگری روش ارت کم می باشد . روش ارت کم را در مقاله بعدی به خدمت شما توضیح می دهم .

در روش آرت کم شما توانایی چیدن کارها را در یک شیت مشخص را هم دارید و می توانید مقدار پلاستیک مصرفی را نیز محاسبه نمایید .

اندازه گیری دور حروف تابلو سازی حروف برجسته توسط کرل :

ابتدا برنامه کرل را باز کنید . من در اینجا از کرل 17 استفاده می کنم
کار را در برنامه کرل باز می کنیم

perkas-1

perkas-2

پروژه ای را که می خواهیم اندازه گیری حروف را برای آن انجام دهیم وارد برنامه می کنیم . و حروف را به سایزی که می خواهیم به صورت واقعی انجام شود را سایز شود . نکته بسیار مهم : فایلی را که می خواهیم اندازه متراژ دور حروف آنرا بدست بیاوریم حتما به صورت ولد شده باشد و نباید به صورت فونت و عکس و … باشد . برای ولد کردن همه فونت را با ابزار سلکت انتخاب می کنیم و بعد به آدرس نشان داده شده در شکل زیر می رویم و فونت را ولد می کنیم .

perkas-3

بعد از این کار به آدرس عکس نشان داده شده در زیر می رویم و ابجکت پراپرتی را روشن می کنیم . بعد از روشن کردن ابجکت پراپرتی ، علامت شماره چهارمی از چپ که علامت منحنی شکل دارد را روشن می کنیم . اطلاعات آن جواب سوال شما می باشد . لنت اف کرو همان متراژ حروف می باشد که شما به آن احتیاج دارید . کار تمام است و حالا شما می توانید دور حروف تابلو سازی را محاسبه کنید.

perkas-4

دسته‌ها: بلاگ

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *