تابلو سازی حروف برجسته جهت فضاي داخل و يا خارج استفاده مي شود و انواع جنـس تابلو سازی حروف برجسته از برنـج ،استيل ،استيل طلائي ، آهن ، پلکسی گلاس و چلنــيوم (آلوراپيد) مي باشد.حروف برجسته مي تواند بر روي هر زمينه نصب شود و قابليت تعبيه نور از جنس ال اي دي و يا نئون شيشه اي را دارا مي باشد.

تابلو سازی چلنیوم(چنلیوم) Channelume :

سازنده تابلو سازی حروف برجسته چلنیوم
» تابلو سازی حروف برجسته چلنیوم، نوعی حروف برجسته با لبه هــای آلومینیومی و رویه طلـق یا همان پلکسی گـلس است که به دلیل ضد زنگ بودن آن مناسب هر نوع شرایط جوی و آب و هوایی می باشد، در داخل حروف چلنیوم از لامــپ های اس . ام . دی (SMD) و ال . ای . دی (LED)استفاده می شود.

تابلو سازی حروف برجسته چلنيوم-ساخت تابلو سازی چنلیوم
» اس . ام .دی (SMD) بدلیل پر نور بودن و همچنین ضــد آب بودن مناسب تر از ال . ای . دی می باشد . از مهمترین قسمت های تابلو سازی ، نــور آن می باشد که باید دقت بیشتری در هنگام نورپردازی شود نصب آسان ،مصرف بسیار پایین برق ، پخش منــاسب و گسترده نــور ، خامـوشی کمتر و … مزیت های لامپ اس . ام . دی نسبت به لامپ های ال . ای . دی هستند.
» منبع تغذیه مورد استفاده این لامپ ها ترانس 12 ولت می باشد.
آلومینیوم مصرفی که (تابلو سازیساز نامــور) برای ساخت تابلو سازی حروف برجسته چــلنـیـوم در نظر گرفته است آلومینیوم اسپـــانیایی با برند آلــوراپـید، طلق یا پلکسی تــایوانی و لـامـپ اس . ام . دی کره ای با گارانتی می باشد که همگی از بهتربن برند های موجود در ساخت تابلو سازی حروف برجسته می باشد..

تلفیق حروف برجسته چلنيوم پلکسی تلقی
مــزایــــای تابلو سازی حروف برجسته چنلیوم (چلنیوم) :
1- عـمـــر طـــولـانــی
2- نمـــای منحصربفرد و در رنگبنــدی های متنوع
3- قابلیت انعــطـاف به هـــر شـــکل و هر اندازه نسبت به طـرح
4- مستحکم در مقابل سرمــا ، گرمــا و باران های بیش از حد
5- قـــابـل شستشـو

http://perkasco.com/

تابلو سازی حروف برجسته

ساخت تابلو سازی برجسـتـه پـلـاسـتـیـک ( پلکسی گِـلَس ):

تابلو سازی حروف برجسته پلاستیک-پلکسی

تابلو سازی تبلیغاتـی برجسته پلکسی(Plexi Glass) تمامی خصوصیات حروف برجسته چلنیـوم را دارد, تنها تفــاوت آن در جنس لـبـــه حروف می باشد که در عوض آلـــیاژ آلومنیومی که در تابلو سازی چلنیوم وجود دارد، از لبـــه پلاستیــکی شفاف پلکسی استفاده می شود و این امر باعث شده تا تابلو سازی برجسته پلکسی گِـلَس متقاضیان ویــژه خود را داشته باشد.
» چرا که در چلنـیوم تنهــا داخــل حــروف روشن می شود و کنـــاره ها لبه آلومنیومی اجازه عبــور نــور را نداده و این جلــوه خاصی به تابلو سازی چلنـیوم خواهد داد. اما در تابلو سازی پلکسی کل قسمتهای حــروف روشـن می شود.
تفــاوت حروف برجستـه چـلنیوم و آکرلیک(پلکسی گلاس)
ساخت حروف برجسته پلکسی
در تابلو سازی چلـنیـوم بخش داخل حروف روشن می شود و لبــه های آلومینیومی اجازه عبور نـور از کناره ها را نمی دهند؛ اما در تابلو سازی پلکسی گلس کل ابعاد و وجوه حروف روشن می شود. در واقع این تفاوت بازر تابلو سازی حروف برجسته چلنیوم و تابلو سازی حروف برجسته پلکسی می باشد.

ساخت حروف استيل با نورپردازی SMD
1. متریال سطح رويـه كار:
رويه كار از جنس استيل خش دار(مات) یا براق می باشد، كه قبل از لبه دادن به حروف برای شیک شدن بيشتر کــار ، دور حروف بوسیـله ليزر برش داده میشوند.

حروف-برجسته-فلزی-استیل-نور LED
2. متریال دور حروف:
برای برجسته نشان دادن حروف نياز به تسـمه كشي می باشد كه دور تا دور حروف را در زاويه نــود درجـه بايد با ابزار مخصوص، نــوار را به حروف ساخـته نبش داده شده اتصال داد. نوع نوار استفاده شده در حروف استیل نیز جنس استـيل میباشد كه مي توان به وسيله پــايه ‌هاي مخـصـوص با فــاصلـه از سطح كار نصـب شود.
3.روشنــايي:
براي زيــبا جلوه دادن حروف استيل مي توان در داخل حروف از SMD استفاده كرد كه در حال حاظر انواع مختلف لامپهای LED دربازار ایران موجود است . LED (SMD) ها ميتوانند هم بصورت تك رنگ و هم بشکل هفــت رنــگ باشند كه انتخاب آن بسته به سلیقه مشتري متفاوت خواهد بود و براي جنس زير كار می توانPVC یا.. كه استفاده از آن بستگی به محل نصب دارد؛ بکار برد. براي جلوگيري از اتصــال احتمــالی و آتش‌سوزی، داخل حروف قبل از مونتــاژ و نصب LED از جنس فوم استفاده می نمایند. مي‌توان براي روشنايي به جاي LED ، از پـرژكتورهاي دلخواه با شعــاع‌هاي نــوردهي مختلف نيز استفاده كرد.

http://perkasco.com/

تابلو سازی حروف برجسته

ساخـت حـروف برنجي يا مسـي :
1.متریال سطح رويــه كـار:
رويه كار از جنس بـرنج يا مس است.
2.دور حـروف:
براي برجسته و زیبا نشان دادن حروف مانند حروف استیل نيـاز به تسمه كشي مي باشد كه دور تــا دور حروف را در زاويه نـــود درجه بايد با ابزار مختلفي ،نوار را به حروف ساخته نبش داده شده متصــل نــمود.

دسته‌ها: بلاگ

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *