تابلو الماسی یا هُل یا تابلو طرح سوراخ دار یا اکلیلی یکی دیگر از تابلو ها است که تمام مراحل ساخت آن کاملا شبیه تابلو چلنیوم می باشد که در قسمت مرحله مرحله با ساخت تابلو سازی چلنیوم کاملا توضیح داده شده است.

البته می توان به جای لبه چلنیوم برای دور این حروف از لبه پلکسی نیز استفاده کرد.

در اصل تابلو الماسی ترکیبی از تابلوهای چلنیوم و پلکسی می باشد با این تفاوت که رویه این تابلوها به صورت سوراخ سوراخ لیزر می شود و وقتی که شخص از جلوی تابلو عبور می کند طرح تابلو بصورت اکلیلی و درخشان نمایش داده می شود یعنی عامل اصلی در بازی نور در این تابلوها خطای دید اشخاصی می باشد که از جلوی تابلو عبور می کنند.

در صنعت تابلو سازی، متریال اولیه طبق آنچه در مطالب گذشته توضیح داده شده است، موارد محدودی می باشد ، اما آنچه در این صنعت بسیار مفید است، ذوق و هنر لازم، میباشد که از طرف طراحان این صنف، بر اساس نوع کسب و کار و نوع تابلوی انتخابی کاربردی تر، برای جذب مخاطب باید به عنوان معیار لحاظ شود.

ایده طرح تابلو های الماسی، ایده ای بسیار ساده می باشد که با استفاده از خطای دید مشتریانی که از جلوی تابلو عبور میکنند ترکیبی زیبا به تابلو ها میدهد و گویی سطح رویی تابلو ها بواسطه پاشیده شدن الماس های کوچکی درخشان و جذاب به نظر می رسد.

اکثر مردمی که اینگونه تابلو ها را مشاهده میکنند در گام اول اینگونه به ذهنشان می رسد که سیستم روشنایی خاصی در تابلو استفاده شده است و با برنامه خاصی باعث میشود لامپ های smd در این سیستم روشنایی، رقص نور و بازی خاصی را ایفا کنند و سطح رویی تابلو در اصل رقص نوری از انواع smd ها است اما بر خلاف آنچه در ابتدا به نظر می آید، فقط تنها کاری که برای اینگونه دیده شدن الماسی تابلو ها انجام میشود، این است که سطح ورق رویه پلکسی تابلو قبل از ساخت با دستگاه سی ان سی لیزری بصورت سوراخ سوراخ شده در می آید و وقتی این سطح رویه نور قرار میگیرد با حرکت کردن از جلوی آن، بازی نور بر اساس اصل خطای دید، طرحی الماس گونه و درخشان به مخاطب نشان می دهد. زیبایی کار زمنی بیشتر آشکار میشود، که در طراحی تابلو، رنگ پلکسی رویه با رنگ سیستم روشنایی و رنگ لبه دور کار متفاوت و متغیر باشد و در اینصورت مشاهده میشود که تلفیق زیبایی از نور های رنگی مختلف در تضاد با رنگ های رویه تابلو و لبه تابلو باعث نقش آفرینی زیبای تابلو می شود. به امید اینکه مطالب فوق مورد پسند و مفید واقع شده باشد.

نمونه کار تابلو هُل

دسته‌ها: بلاگ

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *